Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 60 Krótko-szybko o wrześniu str.2
Krótko-szybko o wrześniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 października 2016 10:57
 • Witaj szkoło!
  1 września naukę w szkołach dla  których organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozpoczęło naukę 1573 uczniów. W szkołach podstawowych w roku szkolnym 2016/2017 uczyć się będzie 997 uczniów, w gimnazjach - 375 uczniów, w klasach „0” – 143, a w punktach przedszkolnych 58.
 • Narodowe czytanie w bibliotece
  W sobotę 3 września Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprosiła swoich czytelników do udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Bohaterem tegorocznej akcji był Henryk Sienkiewicz i jego powieść "Quo vadis".
 • Strażackie ćwiczenia
  „Stan zagrożenia spowodowany pożarem na terenie Rdzawki po wybuchu butli z gazem” - to temat taktyczno-bojowych ćwiczeń strażackich, które w niedzielę 4 września odbyły się w rejonie Szkoły Podstawowej w Rdzawce.
 • Dziennikarze radiowej „Trójki”w Rabce
  Przez kilka ostatnich dni w Rabce gościli dziennikarze radiowej „Trójki”. W tym czasie nagrywali reportaż z uzdrowiska, który będzie można było usłyszeć na antenie 8 września, w audycji „Zapraszamy do Trójki”.
 • Patriotycznie w uzdrowisku
  W Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę II wojny światowej i Napaści ZSRR na Polskę.
 • Patriotyczne pożegnanie sezonu motocyklowego
  Grupa motocyklowa „Zbóje z gór”, we współpracy z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju zorganizowała w rocznicę napaści ZSRR na Polskę piknik patrio-tyczny połączony z zakończeniem tegorocznego sezonu motocyklowego.
 • Goście z Nowej Rudy
  W niedzielne przedpołudnie w Galerii „Pod Aniołem” - siedzibie Rabczańskiego Uniwer-sytetu Trzeciego Wieku - prezes RUTW Anna Wzorek, wspólnie z wiceprezes Beatą Śliwińska i przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Górnicką - Orzeł oraz słuchaczami RUTW podejmowali gości z Nowej Rudy. • Sukces fizyków z Romera
  W dniach 16-17 września odbył się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu  Siódmy Ogólnopolski Festiwal NAUKI  PRZYRODNICZE NA SCENIE –„SCIENCE ON STAGE”.