Start Rocznik 2018 (nr 75-86) Nr 76 Krótko-szybko str.2
Krótko-szybko str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 lutego 2018 19:48

Medal za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego dla Zofii Zborek
Po raz kolejny Starosta Nowotarski Krzysztof Faber zaprosił mieszkańców powiatu, w tym osoby wyróżniające się w wielu dziedzinach, na Spotkanie Noworoczne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Była to okazja do podsumowania minionego roku, podziękowań, wręczenia medali, nagród i złożenia życzeń na Nowy 2018 Rok.
Tradycyjnie od kilku lat w czasie Spotkania Noworocznego wręczane są Medale Pamiątkowe Podhala. Medale za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego otrzymują wyjątkowi ludzie. W tym roku nagrodzena została m.in. Zofia Zborek.


"Tischner" w finałowej 500.
II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju znalazło się w finałowej 500 ogólnopolskiego rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy".


Konkurs języka niemieckiego
W  I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera w Rabce-Zdroju przeprowadzony został etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego PSNJN dla szkół gimnazjalnych LUST AUF LESEN.


Wielka Orkiestra zagrała w Rabce
Około sześćdziesięciu wolontariuszy kwestowało w niedzielę, 14 stycznia na ulicach Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości zbierając datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Łącznie udało się zebrać 46 310zł. To, niestety, mniej niż rok temu, kiedy to finałową sumą było ponad 52 tys. zł.


Uczniowie z ?dwójki? zakręceni w pomaganie
Mijające półrocze obecnego roku szkolnego  obfitowało w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rabce ? Zdroju w działania mające  na celu  pomoc potrzebującym.
Przez cały ten okres uczniowie pozyskiwali fundusze na pomoc rówieśnikom w głodującej Afryce, ogarniętej wojną Syrii, ale również dzieciom w rodzinnej miejscowości i nie tylko.


100 milionów złotych dla strażaków
31 stycznia w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę sprzętu ratowniczego dla strażaków z ochotniczych straży pożarnych z Małopolski, zakupionego z Funduszu Sprawiedliwości.


OSP Chabówka podsumowała rok
21 stycznia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce za rok 2017. Miało wymiar historyczny, gdyż po raz pierwszy miejscem zebrania była nowa remiza.


Szkolenia bramkarzy
Akademia Bramkarska PERFECT GOALKEEPER ogłasza nabór dzieci oraz młodzieży do wspólnych treningów bramkarskich, które będą prowadzone na terenie Rabki-Zdroju.