Start Rocznik 2018 (nr 75-86) nr 85 Krótko-szybko o październiku str.2
Krótko-szybko o październiku str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 listopada 2018 13:51

 

 • Pokaz karczownicy
  25 października Rabczańska Spółdzielnia Socjalna ?Dziewięćsił?, która opiekuje się Parkiem Zdrojowym, zademonstrowała urządzenie do karczowania pniaków.
 • SP 2 z Rabki-Zdroju na Gali  SKO w Warszawie
  19  października w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie  odbyła się uroczysta Gala Nauczycieli ? opiekunów SKO, którzy otrzymali odznaki w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów SKO w roku 2017/18.
 • ?Piękna nasza Polska cała?
  Przedszkole Nr 1 w Rabce-Zdroju przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. ?Piękna Nasza Polska Cała?. Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków ? 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
 • Rocznica wyboru Polaka na Stolicę Piotrową
  16 października obchodzona była 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.
 • Strażackie ćwiczenia
  14 października w Rdzawce odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP z naszej gminy.
 • Obelisk papieski w Zarytem
  Z okazji 40-lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, społeczność Rabki-Zarytego ufundowała obelisk, który po mszy św. w kościele MB Częstochowskiej odsłonił i poświecił ks. Tadeusz Bogucki.
 • Strażacy otrzymali sprzęt ratowniczy
  W UM w Rabce-Zdroju odbyło się przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP z terenu gminy, zakupionego przy wsparciu Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu Gminy.
 • Dzień Edukacji Narodowej w rabczańskich sanatoriach
  12 października 2018r. w Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem uczniów I klas.
  Także w Zespole Szkół przy ŚCR-U uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Święto było okazją do wyrażenia podziękowań nauczycielom i wychowawcom za ich pracę.
 • Rocznicowe spotkanie w kościele św. Krzyża
  W kościele św. Krzyża odbyły się uroczystości 24 rocznicy uratowania świątyni od całkowitego spalenia. 2 października 1994 roku świątynia została podpalona przez nieznanych sprawców i tylko dzięki szczęściu i szybkiej akcji gaśniczej, została w dużym stopniu uratowana, a następnie odbudowana.
 • Seniorzy rozpoczęli nowy rok
  Odśpiewaniem ?Gaudeamus Igitur? zainaugurowano trzynasty rak akademicki Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 • Jubileusz Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju obchodzi jubileusz 40-lecia erygowania Parafii. Z okazji rocznicy mszy świętej odpustowej przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 • Święto Szkoły  św. Tereski
  29 września   w Szkole  św. Tereski dla Dzieci Niewidomych obchodzono Święto Patronalne Szkoły. Świętowanie rozpoczęło się  w kaplicy  św. Franciszka koncelebrowaną Mszą świętą pod przewodnictwem księdza dziekana Dariusza Paculi ? proboszcza parafii św. Teresy oraz ks. Józefa Kapci i ks. Piotra Filasa.
 • Zakończenie zbiórki dla pogorzelców
  Burmistrz Rabki-Zdroju oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce ? Zdroju poinformowali, że dzięki dużemu zaangażowaniu w pomoc dla pogorzelców z willi "Pod Aniołem" zebrane zostały odzież, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, zabawki, artykuły higieniczne, chemiczne oraz żywność.