Start Rocznik 2018 (nr 75-86) nr 85 Pamiętnik kulturalny str.18
Pamiętnik kulturalny str.18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 listopada 2018 14:38


Spotkania z teatrem
W Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce- Zdroju, w ramach edukacyjnego projektu, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia, odbyła się lekcja teatralna, która miała przybliżyć uczniom tajniki języka scenicznego oraz ukazać teatr jako sztukę zespołową, miejsce spotkania i dialogu.

Srebrny Kamerton dla Chóru Dziecięcego Rabki-Zdroju
Dziecięcy Chór Rabki-Zdroju pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak brał udział w  XXXVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.  Chór Dziecięcy, działający zaledwie od 2017 roku, będąc debiutantem tego niezwykłego konkursu został nagrodzony "Srebrnym Kamertonem".

Premierowy spektakl Teatru "Chrząszcz w trzcinie?
Spektakl ?C jak CYRK? to najnowsze przedstawienie rabczańskiego Teatru "Chrząszcz w Trzcinie".
Zdjęcia Piotr Kolecki

Nieszablonowy Rabka Festival
Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju, wymyślony i realizowany wraz z rabczańskimi instytucjami i  twórcami przez Agencję Promocyjną OKO pani Iwony Haberny,  został laureatem konkursu BEZ (PRZE)TARGU na niestandardowe i nieszablonowe inicjatywy i kampanie promocyjne w Małopolsce.

Rabka Festival na Targach Książki w Krakowie
25 października Rabka Festival - Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej był obecny  na Targach Książki w Krakowie.

Promocja książki ?Rabka w literaturze, literaci w Rabce?
Nakładem Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec z Rabki-Zdroju ukazała się książka pt. ?Rabka  literaturze, literaci w Rabce? pod redakcją Zofii Budrewicz i Jana Ceklarza.


prof. dr hab. Zofia Budrewicz ? Kierownik Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Jan Ceklarz, prezes Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec
dr hab. Elżbieta Rybicka wygłosiła wykład pt. Narracje regionalne i lokalne w literaturze polskiej. Współczesne wyzwania.
Zdjęcia Piotr Kolecki

Prezentacja książki Marka Szarawarskiego Tenis w Rabce-Zdroju
18 października w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się promocja albumu - kroniki zatytułowanej Tenis w Rabce-Zdroju, której autorem jest Marek Szarawarski.