Sport i turystyka str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
czwartek, 09 września 2021 11:27
  • Paweł Reczek wicemistrzem kraju!
    Rabczański trialowiec Paweł Reczek został wicemistrzem kraju! Podczas Mistrzostw Polski Downhill 2021, które zostały rozegrane w Czarnej Górze, znakomitymi przejazdami wywalczył II miejsce na najważniejszej imprezie downhillowej w Polsce.

• XVIII Otwarte Mistrzostwa Rabki-Zdroju w siatkówce plażowej
    31 lipca na boiskach do siatkówki plażowej w Parku Zdrojowym oraz na bulwarach Ognisko TKKF "Carlina" w Rabce -Zdroju, Volley Rabka-Zdrój przy współpracy z ZW MTKKF w Krakowie, po raz XVIII zorganizowali Mistrzostwa Rabki-Zdroju jako eliminacje do Mistrzostw Małopolski w siatkówce plażowej.

• Siatkarski sukces
    Pochodząca z Rdzawki Magdalena Rapacz-Matras w parze z Sandrą Szychowską należą do czołówki zawodów z cyklu Plaża Open 2021. W Myślenicach zajęły I miejsce, w Kołobrzegu były drugie, a w Białymstoku wywalczyły brązowy medal. Więcej informacji na stronie PZPS www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/21268-najwiekszy-siatkarski-cykl-dobiegl-konca

• Pokaz sprawności i siły
    21 sierpnia w rabczańskim amfiteatrze rozegrane zostały zawody Highlander Cup - Freestyle Competition vol. 2. Była to druga edycja imprezy dla zawodników uprawiających tę dyscyplinę, polegającą na wykazaniu się sprawnością i siłą.

• Zmiana przebiegu szlaku niebieskiego: Rabka-Zdrój - Luboń Wielki
    PTTK oddz. w Rabce-Zdroju informuje, że nastąpiła zmiana przebiegu szlaku niebieskiego Rabka-Zdrój - Luboń Wielki przez Polczakówkę.

• Turystyczna oferta minionego lata
    - Rabczańskie Rowerowanie to propozycja dla osób lubiących poznawać odwiedzane regiony na rowerze.
    - Dla tych, którzy wolą piesze wycieczki rabczański oddz. PTTK przygotował akcję „Rabka z Przewodnikiem".
    - Mimo że w Rabce nie mamy dużych akwenów do uprawiania turystyki wodnej, rabczański TKKF Ognisko "Carlina" Sekcja Turystyki Kajakowej i UM w Rabce-Zdroju zaprosili na XVI Czorsztyńską Biesiadę Kajakową im. Emila Węglorza.

• Puchar Szlaku Solnego rozstrzygnięty
    W niedzielę 15 sierpnia w Rabce-Zdroju rozegrane zostały zawody o Puchar Szlaku Solnego. Trasa wyścigu prowadziła ścieżką edukacyjną "Krzywoń". Wyniki zawodów dostępne są na /gmina.rabka.pl/download/1183

• Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych
    W niedzielę 15 sierpnia w Rabce-Zdroju odbył się doroczny bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". W tegorocznej, dziewiątej edycji, patronką biegu była Danuta Siedzikówna "Inka", patronka rabczańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej.

• XVIII Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy Do Żucia
    W tym roku w zmaganiach o najlepszego dmuchacza balonów w kraju wzięło udział 70 osób z całej Polski.

• Po góralsku i na sportowo
    15 sierpnia już po raz 5. wystartował wyścig rowerowy Giant Bike Race. Są to cykliczne zawody dla dzieci, organizowane przez Sklepy Sportowe Koperniak, Wypożyczalnię Rowerów „u Julci", Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.

• Zdobądź odznakę "102 Wyspy Beskidu Wyspowego"
    11 sierpnia 2021 roku w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy zainaugurowano zdobywanie 102 Wysp Beskidu Wyspowego. W tym celu na 102 szczytach Beskidu Wyspowego zamontowane zostały słupki informacyjne z tabliczkami z nazwą poszczególnych Wysp i kodami QR.

• 4. Ligi małopolska wschód.
    8 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki 4. Ligi małopolska wschód. W pierwszym meczu z drużyną Dunajec Zakliczyn Wierchy zremisowały 2:2