Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 128 Krótko-szybko - maj str.2
Krótko-szybko - maj str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 czerwca 2022 11:28
 • 3 maja 1791, w czasach dramatycznie trudnych dla Polaków, Sejm Czteroletni uchwalił Ustawę Rządową, zwaną później ,,Konstytucją 3 Maja". W Szk. Podst. nr 4 im Jana Kochanowskiego uczczono 231 rocznicę Konstytucji organizując uroczystą akademię, pod okiem p. Marii Wójciak i p. Kingi Wicher, ...

 • Rabczanka Anna Rudzińska otrzymała pośmiertnie Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Odznaczenie to na ręce jej siostrzeńca Krzysztofa Buksy, prze-kazał Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. Integracji Środowisk Kombatanckich i Osób Represjonowanyc,h Marcin Tatara.

 • Na kolejne 5 lat Marek Świder został ponownie wybrany na dyrektora I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju. - zdecydował Zarząd Powiatu Nowotarskiego.

 • Natomiast Ewa Paśko została wybrana na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju na okres od 1 września 2022 roku do 31 sierpnia 2027.

 • Bulwary nad Poniczanką czekają na Ciebie!

 • Od paru dni czynne są już wszystkie atrakcje na Bulwarach nad Poniczanką. To drugie, obok Parku Zdrojowego, najchętniej odwiedzane miejsce w naszym mieście, będące też jego częścią. Bulwary to idealne miejsce na spacery i rodzinne wyjścia. Działają już fontanny, gotowe jest boisko do siatkówki, czynne są tężnie i urządzenia służące rekreacji. Można tu miło spędzić czas, z dala od zgiełku i ruchu. Zapraszamy!

 • 6 maja w sali Obrad Urzędu Miejskiego odbyła się X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej z udziałem wiceburmistrz Małgorzaty Gromala. Podjęto szereg uchwał m. in. w sprawie: ...

 • Trwa nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną, t.j. uczniów z niepełnosprawnością intelektualną wraz z inną niepełnosprawnością, do Przedszkola, Szkoły Podstawowej Specjalnej i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy z możliwością pobytu w Internacie. W zakresie edukacji uczniowie są objęci dodatkową pomocą rehabilitacyjną i korzystają z zajęć : rehabilitacji ruchowej i masażu klasycznego, logopedii, terapii widzenia, orientacji w przestrzeni, muzykoterapii. Ośrodek zapewnia także: pomoc psychologiczną, opiekę medyczną i duszpasterską. Zapraszamy !

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce-Zdroju, ul. Słoneczna 11; tel. 18 267 65 25 www.niewidomirabka.laski.edu.pl

 • Do końca czerwca można zgłaszać kandydatów do tytułu Zasłużony dla Rabczańskiej Młodzieży.

 • Z inicjatywą przyznania nagrody może wystąpić każda osoba, która złoży wniosek do 30 czerwca. Wniosek można złożyć na Dzienniku Podawczym UM, Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 2 lub na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 • Delegacja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju w składzie: Przewodniczący Norbert Sienkowiec, II Wiceprzewodniczący Piotr Wójciak, radna Natalia Worwa, opiekun Marek Worwa wzięli udział w intensywnym, 3-dniowym kongresie w Warszawie, na którym zostało poruszone wiele tematów dotyczących Polski oraz Unii Europejskiej.

 • Na terenie Rabki dzieciaki mają możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych. Jednym z takich miejsc jest pasieka edukacyjna Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich na Krzywoniu. Uczniowie klasy 3B SP2 w piątek przeżyli bardzo ciekawą przygodę z pszczołami.

 • 28 maja okrągły jubileusz 50 - lecie opuszczenia murów szkoły obchodzili absolwenci Liceum Romera (matura 1972 r.). Absolwenci z sentymentem zwiedzali budynki szkolne, zarówno stary budynek „Jaworzynę”, w którym odnajdywali swoje klasy i ławki w których siedzieli, jak i nowy budynek „Annę” oraz salą gimnastyczną, która wywarła na nich ogromne wrażenie.