Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 128 Sport i turystyka str.3
Sport i turystyka str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 czerwca 2022 11:35
 • MKS Rabka-Zdrój, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju i PCK Nowy Targ - Ośrodek Sportowy Rabka-Zdrój byli organizatorami rundy wiosennej Otwartych Biegów Przełajowych o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju oraz Licealiady Szkół Rejonu Ośrodka Sportowego Rabka -Zdrój.

 • 12 maja w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolskiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „ROMER” w składzie Anna Jajecznica, Kinga Antolak, Iza Wójciak, Iga Stachura, Karolina Piątkowska i Anna Zając wywalczyły złoty medal Mistrzostw Województwa Małopolskiego.

 • 13 medali, rekordy klubu, rekordy szkoły, no i oczywiście rekordy życiowe, to dorobek zawodników UKS Romer Rabka-Zdrój z zawodów, które odbyły się na stadionie WKS Wawel w Krakowie.

 • Więcej na stronie: www.uksromer.rabka.pl

 • 29 maja zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój podopieczni trenerki Kamili Peruckiej startowali w Otwartym Pucharze Małopolski Dzieci i Młodzików w Krakowie. Złote medale zdobyli: Samuel Zając (600m), Milena Wojciechowska (skok wzwyż), Nicola Zając (300m).

 • W tym samym dniu w godzinach wieczornych juniorzy młodsi i juniorzy( trener Wiesław Perucki) wystąpili w 14 Memoriale Trenerów. Wszyscy potwierdzili swój aktualny poziom startując w formule open. Trzecie miejsce zajęła Ania Jajecznica na dystansie 800m, piąte miejsce na 1500m zajął Piotr Szal.

 • Więcej na stronie klubu www.uksromer.rabka.pl

 • Na terenie miasteczka ruchu drogowego w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, rozegrany został pierwszy etap Grand Prix Gminy Rabka-Zdrój, organizowany w ramach zawodów rowerowych „Mini Podhale Tour”. W zawodach wzięły udział dzieci i młodzież szkolna do 15 lat, a rywalizacja odbywała się w dziesięciu kategoriach wiekowych.
  Wyniki zawodów: http://podhaletour.tcorzel.pl/pobierz/49/s/49_wyniki_mini_pt_20221.pdf

 • Na stadionie miejskim im. A.Matery w Rabce-Zdroju odbył się Turniej piłkarski dla dzieci „Gorce Rdzawka Cup" pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju. W piłkarskich zmaganiach wzięło udział 12 drużyn w różnych kategoriach wiekowych: Gorce Rdzawka, Fun & Football, Szkółka Piłkarska Didi-Gol Rabka Zdrój, KS Wierchy Rabka, Szarotka Rokiciny Podhalańskie, Akademia Piłkarska Bonito Mszana Dolna, Akademia Piłkarska Wiatr Ludźmierz, Młoda Orawa Jabłonka oraz Milenium Skawina.

 • Stadion miejski w Rabce-Zdroju gościł najmłodszych lekkoatletów z powiatu nowotarskiego. W ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych. odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w 4‑boju lekkoatletycznym oraz w 3-boju LA dla roczników 2009 i młodszych. Dziewczęta i chłopcy z 44 zespołów szkolnych rywalizowali w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach, skokach i rzutach.

 • W Rabce-Zdroju rozpoczęły się obchody 60-lecia działalności ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Carlina”. Na inaugurację w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę prezentującą dorobek ogniska na przełomie sześciu ostatnich dekad. Na wystawie zaprezentowano dyplomy, medale, afisze, puchary, zdjęcia, dokumenty i kroniki ukazujące bogaty dorobek rabczańskiego ogniska.

 • Organizatorem I edycji ligi Rabczańskiej Ligi OPEN pod patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju jest FUN & FOOTBALL – Przemek Zając przy wsparciu Pawła Stachury. Mecze rozgrywane są w środy na stadionie w Rabce-Zdroju.
  Wyniki i statystyki rozgrywek można śledzić na stronie Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej pod adresem http://rlhpn.rabka.pl

 • Boisko do siatkówki plażowej na rabczańskich bulwarach to doskonałe miejsce, aby aktywnie spędzić czas ze znajomymi. Wynajem boiska do siatkówki plażowej możliwe jest tylko po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 502 411 014.

 • Mącicielka, Włóczykij oraz Zazdrośnica - trzy różne górskie trasy rowerowe na Krzywoniu w Rabce-Zdroju, które łączy jedno - przyciągają amatorów rowerowego trialu z całej Polski.

 • Można już korzystać z kortów tenisowych w Parku Zdrojowym. Zainteresowani mogą kontaktować się z panem Rafałem, numerem telefonu 693 462 049.

 • IV liga Małopolska (wschód) - Wyniki KS Wierchy Rabka-Zdrój
  Po 31 meczach KS Wierchy zajmują 6 pozycję w tabeli, zdobywając 56 pkt. i tracąc do lidera tabeli, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 29 pkt.
  KS Wierchy wygrały 16 meczy, zremisowały 8, a przegrały 7.
  Stosunek bramek: 58:36.