Start Rocznik 2023 (nr 135-146) nr 136 Krótko-szybko o styczniu str.3
Krótko-szybko o styczniu str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2023 14:29

 

 • Wielu rabczan, mieszkańców okolicznych miejscowości i turystów przyszło w sylwestra do Amfiteatru w Rabce-Zdroju pożegnać stary i powitać nowy rok na imprezie zorganizowanej przez miasto.

 • Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na swoim jesienno-zimowym posiedzeniu rozpatrzyła wnioski złożone przez dzieci z całego świata o uhonorowanie ich wyjątkowych przyjaciół najsłoneczniejszym z odznaczeń, jedynym międzynarodowym medalem przyznawanym osobom dorosłym na wniosek wyłącznie dzieci. Na ich wniosek postanowiła włączyć do grona Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu 7 osób. Wśród nich znalazł się Andrzej Pogorzelski z Rabki-Zdroju, lekarz pediatra, specjalista pneumologii dziecięcej, związany z Kliniką Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, dr hab. n. medycznych.

 • W Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznej odzieży dla strażaków ochotników z gminy Rabka-Zdrój. Druhowie z wszystkich trzech jednostek OSP otrzymali 10 stycznia specjalistyczne umundurowanie o wartości ponad 49 tys. zł, którego zakup sfinansowały Urząd Marszałkowski w Krakowie oraz Gmina Rabka-Zdrój.

 • W dniach 13-14 stycznia 2023 r. w Rabce - Zdroju miał miejsce Biwak Zuchowy ZHP Hufca Podhalańskiego o tematyce "Aktor-Lalkarz". Do Rabki-Zdroju przyjechały zuchy z Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Cichego i Łapsz Wyżnych.

 • W niedzielę 15 stycznia 2023r w Parafii Św. Teresy w Rabce-Zdroju odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Zarejestrowały się 33 osoby. Krew oddało 27 osób (6 kobiet, 21 mężczyzn). Po raz pierwszy w życiu 2 panie i 1 pan. Zebrano 12,15 litra krwi .
  W związku z brakami w zapasach krwi https://rckik.krakow.pl/ apeluje o zgłaszanie się do stałych punktów krwiodawstwa. Wykaz punktów w zakładce ODDZIAŁY.

 • W niedzielę 22 stycznia tradycyjne spotkanie opłatkowe zorganizował Oddział Gorczański Związku Podhalan. Poprzedziła je msza św. w kościele św. Marii Magdaleny, którą celebrował kapelan Oddziału proboszcz ks. dr Paweł Duźniak.

 • W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ulicy Podhalańskiej w Rabce-Zdroju, prowadzonym przez rabczańskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, odbyło się wspólne kolędowanie.

 • W świetlicy Rabczańskiej Spół-dzielni Mieszkaniowej odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas spotkania odbył się występ grupy teatralnej, która zaprezentowała Jasełka w reżyserii Anny Rodzik, a następnie miał miejsce koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Cantabile pod dyrekcją Zofii Zborek.

 • 28 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju kolędowały Szafrany ze Słonego. Powstały przez kilkoma laty zespół góralski zaprosił mieszkańców Rabki-Zdroju do wspólnego kolędowania.

 • Już po raz 39. odbył się w restauracji Zdrojowa coroczny koncert kolęd i pastorałek "Triolkowe Kolędowanie" z udziałem uczniów Pracowni Muzycznej Triolki. Kształcą się oni pod kierunkiem Marioli i Piotra Burcan, noszących zaszczytny tytuł Kawalerów Orderu Uśmiechu. Wśród gości wydarzenia byli burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder oraz rodziny wokalistów.

 • Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na bezimiennym grobie powstańców na cmentarzu parafialnym przy ulicy Orkana, rozpoczęły uroczystości z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Widnieje na nim tabliczka z inskrypcją „Tu spoczywają nieznani z nazwiska powstańcy z 1863 r.”.

 • Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym, podsumowującym działalność w 2022 roku i omówili plany na rozpoczęty 2023 rok.

 • W sobotę 28 stycznia 2023 r. w remizie w Rdzawce odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Ochotniczej Straży Pożarnej.

 • WOŚP ZAGRAŁA W RABCE-ZDROJU
  40 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło w niedzielę na ulice Rabki-Zdroju kwestować na rzecz walki z sepsą, która była głównym celem tegorocznej zbiórki, organizowanej po raz 31. Rabczanie, turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości chętnie wspierali akcję. Podczas finału "Żyj zdrowo w zdrowym świecie" rabczańskiemu sztabowi udało nam się uzbierać 60 038,94 zł. Jednak nie jest to kwota ostateczna, ponieważ cały czas trwają licytacje na Allegro, na które serdecznie zapraszają: allegro.pl/uzytkownik/karolina0721