Start Rocznik 2014 (nr 28-39) nr 36 Pamiętnik kulturalny str. 13
Pamiętnik kulturalny str. 13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 października 2014 20:34
 • MEDYCYNA NATURALNA JAKO FORMA LECZENIA
  Rok 2014 upływa pod znakiem obchodów 150-lecia uzdrowiska. 6 września w Centrum Zdrowia i Urody odbyło się kolejne spotkanie pod hasłem MEDYCYNA NATURALNA JAKO FORMA LECZENIA.
 • Dzieciństwo „czas zabawy?O dzieciach  i dzieciństwie w dawnej kulturze regionu”
  W sali przy Muzeum im. Władysława Orkana, 21 września w ramach projektu ERGIONALNE ARTEPASJE, zorganizowanego przez Stowarzy-szenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK oraz Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskie im. Jana Fudali, odbył się wykład Doroty Majerczyk „Czas zabawy? O dzieciach i dzieciństwie w dawnej kulturze regionu".
 • REGIONALNE ARTEPASJE   – warsztaty w Muzeum Górali i Zbójników
  20 i 21 września w Muzeum Górali i Zbójników – Muzeum Gorczańskim im. Jana Fudali odbyły się warsztaty „REGIONALNE ARTEPASJE” realizowane przez Stowarzyszenie Menedżerów i Organizatorów Kultury SMOK.
 • Plener w parku
  10 września przez kilka godzin Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju był wielkim plenerem malarskim. We wtorek, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, odbył się tu I Małopolski Integracyjny Plener Malarski.
 • Prymni na 46. MFFZG w Zakopanem
  Zespół Regionalny Prymni z Ponic wziął udział - na zaproszenie Biura Promocji Zakopane - w koncercie "Mali Górale", który odbył się w ramach 46 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w dniu 23 sierpnia 2014 r.
 • Sukces Krystiana Kubowicza
  Krystian Kubowicz, solista-wokalista w Pracowni Muzycznej Triolki działającej w Rabce-Zdroju, pod kierunkiem nauczycieli Marioli i Piotra Burcan, zdobył I nagrodę i Nagrodę Specjalną za interpretację utworów, na Eurofestiwalu „My XXI wiek” w Słonecznym Brzegu, w Bułgarii.
 • Energetyczny ENEJ na zakończenie lata
  Na zakończenie sezonu letniego, w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju odbył się koncert popularnej grupy ENEJ,
 • Wernisaż w Pogotowiu Sztuki
  Rzeźbiarz Piotr Bies,  autor odsłoniętego w tym miesiącu pomnika Juliana Zubrzyckiego to także właściciel galerii Pogotowie Sztuki, w której od ponad roku prezentuje prace swych kolegów po dłucie. 25 września zaprosił na kolejny wernisaż, tym razem rzeźb Jerzego Juczkowicza.