Start Rocznik 2014 (nr 28-39) nr 36 Napisali do Redakcji str. 20
Napisali do Redakcji str. 20 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 października 2014 20:48
  • „Rabcio” wystawowo i muzealnie
    Od dawna słyszę od Piotra Koleckiego, że w Rabce potrzebne jest muzeum scenografii, lalek, pacynek, kukiełek itp., które powstały w pracowni teatru "Rabcio". Podobną opinię wyraziła także w sierpniowym numerze "Wiadomości Rabczańskich" (35/2014) Małgorzata Urbaniak. Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z tymi postulatami. Rabka faktycznie ma olbrzymi potencjał w postaci teatru "Rabcio", a zupełnie niewykorzystane pozostają scenografie, kostiumy czy lalki z dawnych spektakli.
  • Czy Rokossowski podarował ODW szpitalowi w Rabce?
    W sympatycznym artykuliku dra Mariana Leszczyńskiego pt.: „Doktor na Zakopiance – początki” („Wieści Rabczańskie”, 2(18)/2014; marzec, kwiecień) przeczytałem, że bohater opowieści dr Adam Janik skłonił Konstantego Rokossowskiego, ministra obrony PRL, do przekazania ODW na cele rabczańskiego szpitala. I tu nachodzi mnie zdziwienie.
  • Szanowna Redakcjo.
    Piszę w sprawie ulicy Marii Curie Skłodowskiej, która niegdyś była miejską uliczką prowadzącą do  budynków będących dzisiaj własnością Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc i kończącą się w okolicy budynku „Nazaret”. Dzisiaj uliczka ta jest prawie w całości w obrębie IGiChP, a po stronie miasta został kilkunastometrowy odcinek, z dwoma miejscami parkingowymi, za to praktycznie bez chodnika.