Kapela Prymnych doceniona Muzyka zespołu regionalnego Prymni z Ponic zajęła II miejsce w kategorii dziecięcej do lat piętnastu podczas 40 Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia, który odbył się w niedzielę 4 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.
Rabczańskie mikrohistorie Rabczańskie mikrohistorie to projekt, który zakłada gromadzenie i udostępnianie opowieści dotyczących ludzi, miejsc i wydarzeń z przeszłości lokalnej społeczności. Tutaj znajdą swe miejsce historie mówione, które zwykle przekazywane są jedynie w kręgu najbliższej rodziny, i niejednokrotnie odchodzą w zapomnienie. Podczas zbierania wywiadów przeglądamy zdjęcia i domowe archiwa aby wysupłać obraz i klimat dawnej Rabki i jej mieszkańców, obecny już tylko w pamięci naszych rozmówców. Kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
, tel. 692-452-217 www.rabczanskiemikrohistorie.pl www.facebook.com/rabczanskiemikrohistorie Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego.
Wieczór pełen wrażeń, czyli… promocja „Zeszytów Rabczańskich”, prezentacja filmów z cyklu Rabczanie znani i mniej znani, występ KROKE
Nagroda dla Iwony Haberny - rzeźba Stanisława Mlekodaja
Zarząd Kulturowego Gościńca wręcza nagrodę Iwonie Haberny foto Piotr Kolecki
Po prezentacji zarząd Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec, wręczył Iwonie Haberny z Agencji Promocyjnej OKO swoją doroczną nagrodę za Kulturowe wydarzenie roku 2015. za organizację RABKA FESTIVAL, którego druga edycja odbyła się w lipcu tego roku. Należy tu wspomnieć, że dzień wcześniej Festiwal ten otrzymał specjalne wyróżnienie kapituły plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii wydarzenie.
Koncert KROKE foto:Piotr Kolecki
Październik w UTW – hasło: Indie Październikowe wykłady w Uniwersytecie Trzeciego Wieku minęły pod hasłem: INDIE. Kraj ten niezwykły pod każdym względem, dla Europejczyka niezrozumiały i na wskroś egzotyczny, interesuje i kusi. O jego kulturze materialnej i duchowej opowiadali Marcin Białoń i Włodzimierz Musiał. Organizatorem wykładów były UTW I MOK.
GALICYJSKIE DROGI ŻELAZNE w Miejskiej Bibliotece Publicznej 16 października odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej Galicyjskie drogi żelazne na przełomie wieków: Chabówka – Nowy Sącz I Nowy Targ – Sucha Góra.
Tuż za moim horyzontem – wystawa fotografii Zbigniewa Polita Horyzont jest granicą pomiędzy przestrzenią widoczną dla obserwacji i zasłoniętą przez Ziemię. W każdym z nas jest taka granica; przekraczają ją zaś osoby o żywych zainteresowaniach. Jeśli wachlarz zainteresowań jest szeroki, jej przekroczenie jest bardzo łatwe. Może przynieść satysfakcję albo rozczarowanie – wszystko zależy od oczekiwań.
Dwie premiery
W październiku dwa rabczańskie teatry zaprezentowały swoje dwie nowe propozycje. Trudno, ze względu na charakter i możliwości teatrów, dokonać jakichś porównań. I może to właśnie dobrze, że mamy takie dwie różne sceny.Dwa spektakle, z których każdy w odmienny sposób pobudza wyobraźnię, inaczej oddziałuje na emocje dzieci. Inaczej nie znaczy „lepiej lub gorzej”. Po prostu inaczej.
foto: Marta Skrocka Teatr „Chrząszcz w trzcinie” „Paluszek” tekst: Karel Vostarek i Vaclav Koubek przekład: Jerzy Rochowiak reżyseria: Cezary Skrocki muzyka: Rafał "Piętaszek" Nowak scenografia: Marta Skrocka występują: Aneta Gierat, Cezary Skrocki
foto:Piotr Kolecki
Teatr „Rabcio” „Jak Matołusz poszedł szukać Olbrzyma” tekst: Tankreda Dorst i Ursuli Ehler przekład: Katarzyna Pacześniowska-Renner, reżyseria: Andrzej Rozhin scenografia: Ewa Kochańska muzyka: Robert Kanaan, teksty piosenek Jerzy Szpyra choreografia jest Marzena Biesiadecka dekoracje i lalki: Janina Handzel-Karpus, Piotr Piotrowski, Eliza Wtorkiewicz-Kaleta, Gabriel Szyrszeń dźwięk: Bogusław Handzel światło: Antoni Stojowski występują: Krystyna Kachel; Ewelina Klocek, Agnieszka Kwiatkowska, Gabriel Gacek, Łukasz Łęcki, Piotr Serafin,Paweł Stojowski, Błażej Wawszczyk.
|