Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr 50 Krótko-szybko o listopadzie str.3
Krótko-szybko o listopadzie str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 grudnia 2015 15:40

Kwesta na renowację grobów żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny
W dniach 1 i 2 listopada, na cmentarzach przy ulicy Orkana i na Zaborni w Rabce-Zdroju, po raz pierwszy zorganizowana została kwesta na renowację grobów żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, które znajdują się na cmentarzu parafialnym.

I Ogólnopolska Konferencja „Zrozumieć Rodzinę”
20 października 2015 roku w Kinie Śnieżka w Rabce – Zdroju odbyła się  I Ogólnopolska Konferencja „Zrozumieć Rodzinę„ podejmująca temat pracy  z rodziną wieloproblemową. 

Weekend z ŚDM
Parafialne komitety organizacyjne Światowych Dni Młodzieży przy parafiach św. Marii Magdaleny i św. Teresy w Rabce-Zdroju zaprosili na „Weekendy coraz bliżej ŚDM”. Pierwszy z nich odbył się w dniach 6-8 listopada.
Kolejne „Weekendy coraz bliżej ŚDM” :
8 – 10 stycznia 2016 r., 5 – 7 lutego,  4 – 6 marca, 1- 3 kwietnia.
Więcej informacji:
Justyna Czyszczoń przewod-nicząca KO - parafia św. Teresy   tel.505534518
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Bartłomiej Filar przewodniczący KO - parafia Marii Magdaleny
tel. 795130812  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Święto Niepodległości
Od mszy świętej w kościele św. Teresy, odprawione w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji, przedstawicieli rabczańskich organizacji i środowisk, rozpoczęły się środowe uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada w Rabce-Zdroju.

Patriotyczny konkurs
W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach odbył się finał gminnego konkursu plastycznego pt. „Jesienią zakwitła Niepodległość Polski”.


Uczniowie z Rdzawki w Zakopanem
Służby mundurowe z powiatu tatrzańskiego, personel latający oraz żołnierze i pracownicy Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego w Zakopanem spotkali się we wtorek aby świętować Dzień Nieodległości. Uroczystość uświetnili uczniowie 6 klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce, którzy zaprezentowali program poświęcony tym historycznym wydarzeniom.

Reprezentacja SMKL-u na Litwie
W dniach 11-15 listopada br. reprezentacja śpiewaków, muzy-kantów i tancerzy ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej wzięła udział w X Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym  organizowanym przez Uniwersytet Wileński.

Stypendia premiera dla uczniów "Tischnera"
16 listopada w auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.


Udana "Biała sobota”
Za nami kolejna „Biała sobota” w Rabce-Zdroju. Szpital Miejski i Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, w ramach akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego „Małopolska bez smogu”, zaoferowali mieszkańcom miasta i gminy możliwość nieodpłatnego skorzystania z konsultacji lekarskich i bezpłatnych badań profilaktycznych.