Start
Krótko-szybko o grudniu str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 stycznia 2022 15:14

 

 • 5 grudnia odbyła się uroczystość ubrania miejskiej choinki, która stanęła na scenie amfiteatru. W wydarzeniu tym wziął udział św. Mikołaj, który wspólnie z burmistrzem Leszkiem Świdrem rozdawał wszystkim słodycze i uśmiechy.

 • Na ulicach Rabki-Zdroju zagościła świąteczna atmosfera. Wśród tegorocznych ozdób mamy nowości. W Parku Zdrojowym, obok pomnika św. Jana Pawła II ustawiono wielką, podświetlaną bombkę, a na deptaku przed Amfiteatrem zasiąść można do sań z parą reniferów.

 • Jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju nie zapomniał o swoich małych podopiecznych. Wzorem lat ubiegłych w dniu 06 grudnia w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju zostały rozdane paczki mikołajkowe dla dzieci z rodzin z terenu Gminy Rabka-Zdrój znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Łącznie przekazano 55 paczek dla dzieci z 30 rodzin.

 • Od 6 grudnia realizowane są działania w ramach imprezy charytatywno-rekreacyjne "Mikołaj w akcji – Zbieramy dla dzieci, podopiecznych PSONI koło w Rabce – Zdroju". Do akcji przyłączyli się:
  Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zorganizował wyjście na Krzywoń.
  Harcerki z XV Tatrzańskiej Drużyny Harcerskiej zorganizowały zajęcia ruchowe w Parku Zdrojowym.
  Uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym wraz z wychowawcami wybrali się na Krzywoń.
  Rabczańskie Morsy zażywały kąpieli w Potoku Lubońskim
  Wszyscy w mikołajkowych czapkach włączyli się do akcji charytatywnej promując ruch i rekreację na świeżym powietrzu.
  Zachęcamy wszystkich do aktywności i do wspierania akcji na zrzutka.pl/z/mikolajwakcji2021
  Wasze działania prosimy umieszczać na Facebooku z hasztagiem #mikołajwakcjizbieramydladziecizpsoniwrabce

 • W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w willi św. Tereski w Rabce-Zdroju odbyło się tradycyjne, coroczne Spotkanie Opłatkowe. W tym roku, z uwagi na pandemię, spotkanie odbyło się w węższym, niż zwykle, gronie.

 • Zuchy i harcerze z 1. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Danuty Siedzikówny "Inki", z drużynową Renata Możdżeń-Starowicz i harcmistrzem Jackiem Niziołkiem, przekazali burmistrzowi Rabki-Zdroju Leszkowi Świdrowi Betlejemskie Światełko Pokoju, które przed paroma dniami przybyło do Polski ze Słowacji.

 • W Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju organizatorzy akcji charytatywnej "Mikołaj w akcji – zbieramy dla dzieci, podopiecznych PSONI koło w Rabce-Zdroju" przekazali na ręce burmistrza Leszka Świdra choinkę.

 • Ośrodek Pomocy Społecznej jak co roku w okresie przedświątecznym dla osób samotnych, bezdomnych i chorych z terenu Gminy Rabka-Zdrój zorganizował obiad wigilijny oraz paczkę świąteczną.

 • W dniach 18 i 19 grudnia na Placu Św. Mikołaja w Rabce-Zdroju odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy. Imprezę zorganizowaną przez Fundację Prowincjonalną, poprowadził Łukasz Łęcki.

 • Druhowie z OSP w Rabce-Zdroju oraz Spytkowicach zorganizowali na terenie swoich gmin akcje zbierania świątecznych paczek dla funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na pograniczu polsko-białoruskim.

 • Gmina Rabka-Zdrój pozyskała 11560,80 zł. jako pomoc finansową z Województwa Małopolskiego w ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" z programu wsparcia turystyki szkolnej.

 • Historiarabki.blog zaprasza do przeczytania artykułu o historii powstania Kaplicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce–Zdroju. Część 1: historiarabki.blogspot.com/2021/12/kaplica-sw-teresy-cz1.html
  Także na Historiarabki.blog znajdą Państwo historię zwyczajów wigilijnych, w artykule Józefa Szlagi, opracowanym na podstawie Miesięcznika Kolejowe Przysposobienie Wojskowe nr.1 ze stycznia 1934 roku
  historiarabki.blogspot.com/2021/12/z-dziejow-zwyczajow-wigilijnych.html