Start
Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.20 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 stycznia 2022 15:50
 • W dniach 25 - 28 listopada br. Przewodnicy Psów ratowniczych GP GOPR wraz ze swoimi czworo-nogami odbywali szkolenie, które realizowali wspólnie z Kolegami z HGSS - Hrvatska Gorska Služba Spašavanja, na terenie Chorwacji.

 • Corocznie przed zbliżającym się sezonem zimowym ratownicy GP GOPR odbywają szkolenie, podczas którego odświeżają wiedzę potrzebną do sprawnego przeprowadzania akcji zimą.

 • Dzięki przekazanej nam w sierpniu przez władze województwa małopolskiego promesie 30 tys. zł, w listopadzie tego roku zakończyliśmy realizację zadania pn.: „Utrzymanie gotowości ratowniczej poprzez wyposażenie dyżurki terenowej GOPR na górze Turbacz”.

 • 11 grudnia br. na Turbaczu 6-ciu kandydatów na ratowników, którzy ukończyli wymagający staż kandydacki i zdali wszystkie egzaminy w ramach kursu I stopnia, na ręce Naczelnika naszej Grupy wypowiedziało słowa przyrzeczenia ratowniczego i stało się pełnoprawnymi ratownikami górskimi.

 • Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w tym roku - już po raz trzeci - włączyli się w finał Szlachetnej PACZKI pomagając wolontariuszom Stowarzyszenia WIOSNA rozwozić paczki do potrzebujących rodzin w rejonie Myślenic, Mszany Dolnej oraz Limanowej. Ratownicy dotarli do ponad 20 rodzin.

 • Koniec roku to czas podsumowań projektów lub zadań, które realizowaliśmy. Jednym z nich było zadanie publiczne pn.: "Utrzymanie przez Grupę Podhalańską GOPR gotowości ratowniczej w 2021 roku poprzez zakup specjalistycznego wyposażenia".

 • Jak zostać ratownikiem górskim ?
  Twoją pasją są góry ? Chcesz pomagać ludziom ?
  Grupa Podhalańska GOPR zaprasza w swoje szeregi.
  Każdego roku końcem lutego Grupa Podhalańska GOPR (dokładny termin ogłoszony wcześniej WWW, FB) organizuje Egzamin Wstępny na Kandydata na Ratownika Górskiego.