Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 132 Krótko-szybko str.3
Krótko-szybko str.3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 października 2022 08:57
 • 1 września na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana w Rabce-Zdroju delegacja rabczańskiego samorządu z burmistrzem Leszkiem Świdrem, przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Żółtkiem, komendantem rabczańskiej policji podkom. Marcinem Grzymkiem, dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Jackiem Ficem oraz radnymi powiatowymi Stanisławem Kiersztynem i Bartoszem Leksandrem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze na pomnikach ofiar II wojny światowej, pod Krzyżem Katyńskim i na odrestaurowanych w ostatnich latach grobach żołnierzy.

 • Rabczańskie szkoły rozpoczęły nowy rok szkolny 2022/2023. "Dwójka" zainaugurowała nowy rok z nową dyrektor. Dotychczasową dyrektor placówki, Marię Janik, zastąpiła na stanowisku Joanna Kudela.
  W Szkole Podstawowej nr 1 w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczyła Pani Burmistrz Małgorzata Gromala. Uczniów, a szczególnie ciepło tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły przywitała dyrektor, pani Wanda Macioł–Urbańczyk.

 • W Rabkolandzie gościły osoby związane z branżą turystyczną. Właściciele i pracownicy biur podróży, touroperatorzy, a także przewoźnicy podczas Dni Otwartych zapoznali się z atrakcjami i ofertą Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland.

 • Na stadionie w Chabówce rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły trzy jednostki: OSP Chabówka, OSP Ponice i OSP Rdzawka.

 • 11 września w Poroninie odbyła się kulinarna Bitwa Regionów. Do rywalizacji stanęły aż 24 koła gospodyń wiejskich z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Wygrały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skawie, a tytuł Mistera Kół Gospodyń Wiejskich, zdobył Krzysztof Szal z Rdzawki.

 • Od września 2022 roku na basenie przy Ośrodku Wypoczynkowym ELA w Rabce-Zdroju realizowany jest projekt powszechnej nauki pływania „JUŻ PŁYWAM”, w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

 • Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary II wojny światowej oraz 83. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Udział w nich wziął burmistrz Leszek Świder.

 • Uczniowie SP w Chabówce - Anna Bandyk, Julia Świder oraz Hubert Zając pod kierownictwem wychowawczyni pani Joanny Zając po raz drugi zdobyli 3. miejsce w filmowym konkursie historycznym Patria Nostra - region południowy.
  Linki do filmu oraz link do uroczystej gali:
  https://www.youtube.com/watch?v=wCzcESpwnhk
  https://www.youtube.com/watch?v=RcJaOLY6dn0

 • Pracownia Młodzieżowa w Rabce-Zdroju działa od kilku tygodni. Jest to całkowicie darmowe miejsce, z którego mogą korzystać osoby w wieku 13-26 lat. Można skorzystać z laptopa, odrobić zadania, pograć na xboxach czy w plan-szówki. Wydarzenia można śledzić na instagramie i fb:
  https://www.instagram.com/pracownia.mlodziezowa.rabka/
  https://www.facebook.com/pracowniarabkazdroj

 • Od września 2022 roku na terenie Gminy Rabka-Zdrój w 6 szkołach podstawowych są realizowane "Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej", w ramach zadania zajęć sportowych, finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sporto-wych dla Uczniów.

 • 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju, Krystiana Mordarskiego, dzień ten stał się także Świętem Szkoły. Święto ma na celu propagowanie idei Orderu Uśmiechu, podmiotowości dziecięcej, praw dziecka, dziecięcego obywatelstwa i pedagogiki Janusza Korczaka.

 • W sali obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbyła się XII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. W obradach wzięli udział zastępca burmistrza Małgorzata Gromala i dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara.

 • Gaudeamus Igitur w Stowarzyszeniu Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku zabrzmi po raz siedemnasty 11 października br. o godz. 16.15 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Anna Mlekodaj.