Start Rocznik 2022 (nr 123-134) nr 132 Sport i turystyka str. 5
Sport i turystyka str. 5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 października 2022 08:59
 • W "Jesiennym festiwalu sportu szkolnego – Finał Krajowy w szkolnej lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół ponad-podstawowych Kołobrzeg 2022" reprezentantki Liceum Romera odnotowały kolejny sukces, uzyskując 7 miejsce w kraju.

 • Na kortach w Parku Zdrojowym rozegrano Turniej Tenisa Ziemne-go – 43. Amatorskie Mistrzostwa Rabki-Zdroju 2022. Turniej po raz 43. zorganizowali Edward Konieczny i Marek Szarawarski.

 • Szlak z Rabki-Zdroju na Maciejową cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników nie tylko pieszych wędrówek, ale też rowerzystów. W odpowiedzi na dużych ruch turystyczny przy szlaku powstały nowe miejsca do wypoczynku z ławami i ławostołami. Stanęły one także przy szlakach prowadzących na Luboń Wielki czy Stare Wierchy, a także na Polanie Surówki. To znakomite miejsca na odpoczynek i podziwianie malowniczych widoków na góry.

 • W XIII edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego (20 Gmin z Małopolski, w tym Gmina Rabka-Zdrój) w 2022 roku przygotowano 18 wędrówek po najciekawszych szlakach Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego. W akcji „Beskidzkie Wyspy” łącznie wzięło udział ponad 12500 turystów z Polski i zagranicy.
  Pełny serwis informacyjny o Beskidzie Wyspowym turyści znajdą na stronie:
  www.odkryjbeskidwyspowy.pl oraz
  www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

 • IV liga Małopolska (wschód) - Wyniki KS Wierchy Rabka-Zdrój
  Po 11 meczach KS Wierchy zajmują 8 pozycję w tabeli, zdobywając 18 pkt. i tracąc do prowadzących w tabeli Wiślan Jaśkowice i Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 7 pkt.
  Wierchy zwyciężyły w 5 meczach, 3 zremisowały i poniosły 3 porażki.
  Stosunek bramek: 21:18