Start
Pamiętnik kulturalny str. 17 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2023 18:37
 • Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder rozstrzygnął doroczny otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2023 roku. W tym roku dotacje na szesnaście zadań otrzymało czternaście stowarzyszeń, fundacji, kół, organizacji regionalnych i kulturalnych. Łączna suma przyznanych dotacji to 98 500 zł.

 • 14 lutego 2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie XXX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz”. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych :
  I kategoria dzieci i młodzież do lat 15
  II kategoria młodzież/powyżej 15 lat/ i dorośli.

 • Mija rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Bardzo wielu obywateli Ukrainy nadal zamieszkuje tereny kraju. Rabczański duet Karina & Bobass postanowił nagrać utwór "Dziękuje, Polsko (Дякую, Польща) Рік війни в Україні".
  Piosenką można posłuchać na: https://www.youtube.com/watch?v=vtQqILS1wug

 • Burmistrz Leszek Świder zwrócił się do Marka Michalaka, Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu, o rozważenie możliwości pozostawienia w Rabce‑Zdroju Muzeum Orderu Uśmiechu. Przypomnijmy, iż KOU planuje przenieść placówkę z rabczańskiego Rabkolandu do Głuchołazów.
  W restauracji Zdrojowa odbył się Bal Karnawałowy, który zorganizowało Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar. Uczestnicy balu przyszli na zabawę ubrani w epokowe stroje, wzorowane na latach przedwojennych, w których kuracjusze przyjeżdżali na wypoczynek do Rabki-Zdroju.

 • Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza do udziału w corocznym konkursie palm wielkanocnych. Jest to jednym z najstarszych konkursów tego typu w Polsce i w tym roku wraca do swojej tradycyjnej formuły. Tegoroczna edycja odbędzie się 02.04.2023 r. o godzinie 12:00.