Start
Lato 2023 - propozycje str.24 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 lipca 2023 14:06
 • PTTK oddział Rabka zaprasza na wycieczkę autokarową. Po wyjeździe z Rabki udamy się drogą przez Olkusz do ruin zamku w Mirowie. Pierwsza część naszej wycieczki to zwiedzanie tajemniczych warowni w Mirowie i Królewskiego Zamku w Bobolicach. Zamki łączy tragiczna i romantyczna legenda o braciach Mirze i Bobolu.
  TERMIN: 16.07.2023r

 • Zapraszamy na wakacje z „Teatrem Chrząszcz w Trzcinie”. Na młodych widzów czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo.

 • Z okazji 70-lecia nadania Rabce Praw Miejskich w ramach akcji „Rabczańskie Rowerowanie 2023” przez cały okres wakacji tzn. w wakacyjne czwartki lipca i sierpnia organizowane są tematyczne wycieczki rowerowe z przewodnikami.

 • Teatr Lalek „Rabcio” zaprasza na koncert zespołu Ponad Chmurami, podczas którego usłyszą Państwo autorskie kompozycje artystów do wierszy polskich poetek - Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. Zespół wykona także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.Koncert odbędzie się w Teatrze Lalek "Rabcio" 22 lipca o godz. 19.00.

 • Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zaprasza do Parku Zdrojowego „Pod Grzybek” na wakacyjne koncerty Krakowskiej Orkiestry Salonowej pt. "Od Straussa do Lehara". W wykonaniu orkiestry usłyszymy utwory muzyczne m.in.: J. Straussa, F. Lehara, F. Schuberta, J. Offenbacha.

 • Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Goście – Koło PTTK Oddział Rabka serdecznie zaprasza na wakacyjny cykl spacerów po Rabce z Przewodnikiem. W tym roku spotykać się będziemy w każdą środę, o godz. 15:00. Miejscem zbiórki jest Pomnik Mikołaja przed dworcem PKP, stamtąd wyruszamy na poznawanie historii Rabki.

 • Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

 • Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce poinformował, że uruchomi w wakacje pociągi retro. Wielu miłośników kolei martwiło się, czy przejazdy zabytkowymi składami dojdą do skutku w związku z przebudową linii kolejowej z Chabówki do Zarytego. Ale - jak się okazuje - znalazł się na to sposób. Dotychczas przejazdy odbywały się na trasie Chabówka - Rabka-Zdrój - Kasina Wielka. W tym roku, w lipcu i sierpniu skansen zorganizuje przejazd w przeciwnym kierunku - z Chabówki przez Jordanów do Osielca. Wycieczki retro Doliną Skawy tym razem będą oferować widoki na piękny krajobraz kotliny Rabczańskiej i podnóży Beskidu Makowskiego.

 • Odkryj Beskid Wyspowy - wyprawy lipcowe:
  16 lipca 2023 roku – Kamionna
  23 lipca 2023 roku – Lubomir
  30 lipca 2023 roku – Skiełek