Start
Pamiętnik kulturalny str.13 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 września 2023 14:54
  • W amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyło się, zorganizowane po raz dziesiąty, Święto Rabczańskiej Solanki. Impreza ta promuje najcenniejsze bogactwo naturalne naszego miasta, jakim jest solanka.

  • W upalne, sobotnie popołudnie, w rabczańskim amfiteatrze Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju, a przede wszystkim członkowie zespołów regionalnych „Robcusie” i „Robcanie”, zorganizowali dla mieszkańców i turystów XXI Festyn Gorczański.

  • W sali obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie laureatów Konkursu Poetyckiego dla seniorów 2023 im. poetki Wiesławy Kądziołki, zorganizowanego na stronie internetowej Kreatywność Polskich Seniorów. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kapituły oraz burmistrz Rabki Leszek Świder i laureatka konkursu, rabczanka Eleonora Olga Schmidt.

  • Chabówka była w tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Rabka-Zdrój. Święto plonów odbyło się w niedzielę, a rozpoczęła je msza świętą dziękczynna za zbiory i za rolników, którą w kościele parafialnym św. Brata Alberta w Chabówce odprawili proboszcz ks. Paweł Skowron i ks. Michał Rymar, proboszcz z Rdzawki.