Start Nr 147 Krótko-szybko o grudniu str.3
Krótko-szybko o grudniu str.3
 • Dzieci z zespołu góralskiego Robcusie, który działa przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan w Rabce-Zdroju, spotkały się z Mikołajem. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w Teatrze Lalek "Rabcio".

 • Na Rynku w Krakowie rozpoczął się doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na popularnej wśród krakowian i turystów imprezie w niedzielę 3 grudnia 2023r. promowała się również Rabka-Zdrój, zachęcając gości do odwiedzenia naszego miasta i skorzystania z jego atrakcji.

 • 6 grudnia na scenie amfiteatru odbyła się uroczystość ubrania miejskiej choinki. W wydarzeniu tym wziął udział św. Mikołaj, który wspólnie z burmistrzem Leszkiem Świdrem i dyrektorem Centrum rozdawali wszystkim słodycze.

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju, jak co roku, nie zapomniał o swoich małych podopiecznych. W dniu 6 grudnia br. w siedzibie OPS zostały rozdane paczki mikołajowe dla dzieci z rodzin z terenu naszej gminy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 • 10 grudnia, na Deptaku Zdrojowym odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wydarzenie to otworzył burmistrz Leszek Świder. Na kiermaszu nie mogło zabraknąć rękodzielników i mistrzów tradycyjnego rzemiosła, którzy zaprezentowali świąteczne wyroby.

 • W dniu 10 grudnia 2023 roku Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) w Rabce-Zdroju zorganizował spotkanie mikołajkowo-opłatkowe dla osób, których obejmuje swoją opieką.

 • Burmistrz Leszek Świder wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Piotrem Żółtkiem odebrali od harcerzy tradycyjne, Betlejemskie Światło Pokoju.

 • W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w willi „Tereska” w Rabce-Zdroju odbyło się organizowane rokrocznie Spotkanie Opłatkowe. Przybyłych na spotkanie gości powitała siostra Irmina - Barbara Landowska.

 • W stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.

 • W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w szałasie na targowicy w Rabce-Zdroju mieszkańcy i goście mogli podziwiać żywą szopkę, jaką na czas świąt przygotowali członkowie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan, grupy Rabka Moje Miasto i mieszkańcy Słonego.

 • W drugi dzień świąt w kościele pw. Św. Marii Magdaleny zespół góralski Powicher z Rdzawki wystawił tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Kolędy i pastorałki śpiewane były po góralsku, a podczas występu zaprezentowano regionalne rekwizyty, którymi była m.in.: gwiazda i turoń.

 • Na ulicach Rabki-Zdroju zagościła świąteczna atmosfera. Na drzewach i na terenach publicznych, pojawiły się świąteczne iluminacje.