Start Nr 148 Pamiętnik kulturalny str.14
Pamiętnik kulturalny str.14
 • W Święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia rozpoczęty Pasterką, w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbyło się III Kolędowanie u Tronu Matki Bożej Rabczańskiej. Licznych wykonawców i widzów powitał na kolędowaniu gospodarz świątyni ks. Piotr Iwanek.

 • Nowy rok warto rozpocząć od przygotowania planu na wycieczkę. Prawdziwą porcję edukacji, kultury i zabawy gwarantuje bilet „Rabka Dzieciom” do trzech atrakcji w Rabce-Zdroju. Mowa o Muzeum im. Władysława Orkana, Teatrze Lalek Rabcio i Parku Rozrywki Rabkoland. Wejściówki dla grup zorganizowanych dostępne są od dziś w cenie 119 zł!

 • Stanisław Erb, rabczanin, poeta był gościem Centrum Kultury, Sportu i Promocji. Spotkanie z nim odbyło się w środę 10 stycznia, a otworzył je dyrektor CKSiP Bolesław Bara, witając zebranym i przedstawiając autora.

 • 13 stycznia w Teatrze Lalek „Rabcio” odbyła się premiera spektaklu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Przyjaciele Rabcia”.

 • To już tradycja, że uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju witają nowy rok koncertowo. Także w tym roku w sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbył się Koncert Noworoczny w ich wykonaniu.
  Koncert do obejrzenia na :
  https://www.youtube.com/watch?v=L-EhX2t12ZU&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fgmina.rabka.pl%2F&feature=emb_imp_woyt

 • W styczniu 2024 r. do wszystkich szkół podstawowych w Polsce zostały rozesłane publikacje pt. "Etnoekipa - poznaj dawną wieś". Jest to seria 6 podręczników do edukacji regionalnej dla dzieci, opracowana przez 5 etnografek: dr Katarzynę Ceklarz z Rabki-Zdroju, dr hab. Annę W. Brzezińską, dr hab. Katarzynę Smyk, dr Katarzynę Waszczyńską i dr Karolinę Dziubatą-Smykowską.
  Więcej informacji o serii znajduje się na stronie: https://etnoekipa.pl/

 • Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza serdecznie wszystkich chętnych do rodzinnych warsztatów plastycznych. W czasie ferii przez cały luty gościnne progi Akademii Malarstwa na Szkle znajdującej się w budynku biurowo magazynowym Muzeum przy ul. Sądeckiej 6 stoją przed Wami otworem.