Start Nr 150 Pamiętnik Kulturalny str.15
Pamiętnik Kulturalny str.15
  • 64. Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju przeszedł do historii. Jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i gminy Rabka-Zdrój.

  • W sobotę 16 marca w Teatrze Lalek "Rabcio" odbyła się premiera spektaklu pt. "Luna". To plastyczna historia, pełna projekcji, animacji i muzyki, opowiadająca o 4-letniej dziewczynce, która, aby docenić to co miała, musiała na chwilę to utracić.

  • Staraniem zespołu etnologów z Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, pod kierownictwem rabczanki dr Katarzyny Ceklarz, powstał interesujący portal wiedzy Etnonzawcy.pl. Jest to encyklopedia zawierająca aktualnie 250 biogramów ludoznawców, etnografów, etnologów i muzealników z całego kraju, kilkaset archiwalnych fotografii, plany cmentarzy z zaznaczonymi miejscami pochówku (autorstwa Piotra Koleckiego) oraz bogatą bibliografią.

  • 9 marca w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Piosenki Anny German w koncercie pt. „Śladami Anny German” zaśpiewała rodowita rabczanka Paulina Kapłon-Talik, której towarzyszył akompaniator Błażej Knopka.

  • 26 marca w Zakładzie Przyrodoleczniczym Uzdrowiska Rabka S.A. odbyło się spotkanie autorskie Małgorzaty Kaznowskiej, promujące jej nową książkę pod tytułem „Dzieci z Zaborni”. O książce opowiadali i czytali jej fragmenty m.in. wydawca Maciej Kopytek z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Monika Rzonca, Beata Śliwińska i Grzegorz Werner.

  • W budynku Zakładu Przyrodoleczniczego przy ul. Orkana 49 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu. Z tej okazji w mieście gościli m.in. Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego i starosta nowotarski Krzysztof Faber. Samorząd reprezentowali burmistrz Leszek Świder oraz Piotr Żółtek, przewodniczący Rady Miasta Rabki-Zdrój.

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu Filia Rabka-Zdrój ogłasza NABÓR KANDYDATÓW do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 na następujące instrumenty: FORTEPIAN, SKRZYPCE, ALTÓWKA, GITARA, FLET, KLARNET i AKORDEON.