Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 51 Spacery po Rabce str. 8
Spacery po Rabce str. 8 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 17:50

Na ostatni spacer w 2015 roku udałem się wirtualnie - poprzez relację on-line - do Urzędu Miasta na posiedzenie XVII sesji Rady Miejskiej. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie budżetu miasta na rok 2016, którego główne założenia zamieściliśmy w KURENDZIE.  Klub „Nasze Miasto”  - jak to sami klubowicze określają - walczył o propozycje mieszkańców do budżetu, a przewodniczący klubu radny, Rafał Hajdyła, odczytał poniższy wniosek (źródło - strona internetowa Klubu):

...


Ostatecznie wniosek ten został odrzucony.

Piotr Kolecki: Pani Burmistrz, dlaczego w swoim projekcie budżetu nie uwzględniła Pani uchwał Komitetów Osiedlowych, a na posiedzeniu Rady w dniu 30 grudnia 2015 roku wnioskowała Pani o odrzucenie proponowanych przez Klub „Nasze Miasto” zmian w całości?

Ewa Przybyło: Ależ właśnie uwzględniłam. Ta kadencja jest moją trzecią, a projekt budżetu na 2016r.  to dziesiąty przygotowany przeze mnie i moich współpracowników. Ale dopiero teraz spotkałam się z taką ignorancją ze strony opozycyjnych Radnych skupionych w klubie „Nasze Miasto”. Otóż mimo tego, że projekt budżetu otrzymali 15 listopada 2015r. , to nie zadali sobie trudu, żeby się z tym projektem wnikliwie zapoznać. Na Komisji Budżetowej poświęconej analizie tego dokumentu nie wszyscy Radni Klubu byli obecni, ...