Nr 62

Wolne media w Sejmie!!!

Dzisiejsza władza zapragnęła zorganizować nam życie według własnych pomysłów. Zaczęła od "zorganizowania" pracy Trybunału Konstytucyjnego, który ponoć miał nie dopuszczać do realizacji przedwyborczych obietnic i wprowadzenia "dobrej zmiany". I dzisiaj konstytucyjna gwarancja poprawności wprowadzanego prawa praktycznie nie funkcjonuje. Potem "zorganizowała" media publiczne, które niedawno nawet sam wicepremier i minister kultury nazwał "domem wariatów". Po mediach przyszedł czas na organizacje pozarządowe i "zorganizowanie" im Narodowego Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Zaraz potem "zorganizowano" nam wolność do zgromadzeń, niedawno prezes PiS zapowiedział "zorganizowanie" działań opozycji, a marszałek sejmu przedstawił propozycje organizacji pracy dziennikarzy. Jakby tego było mało, podjęto "zorganizowanie" życia w Puszczy Białowieskiej, a nawet "organizuje" się nam najnowszą historię, usuwając z niej nazwiska osób, bez których nie doszłoby do zmian w 1989 roku.
Starsi obywatele doskonale pamiętają czasy, gdy jedynie słuszna władza organizowała nam każdą dziedzinę życia, tym samym zawłaszczając naszą wolność. Niestety, dzisiaj rządzący przywracają tamte rozwiązania, przeciw którym wielokrotnie w okresie Polski Ludowej występowali robotnicy, naukowcy, inteligencja, artyści i studenci.
Mała redakcja, taka jak redakcja Wiadomości Rabczańskich, informacje o sprawach, które podejmowane są w stolicy, a które dotyczą problemów najważniejszych dla Polaków, czerpie z dostępnych mediów. Bardzo ważnym przekazem są bezpośrednie relacje z obrad Sejmu, Senatu czy komisji. Bardzo ważne są prowadzone na bieżąco komentarze polityków, specjalistów i osób o uznanym autorytecie. Każdy może porównywać, jak te wydarzenia relacjonowane są w różnych mediach. To jedno z podstawowych praw obywatelskich, zagwarantowanych Konstytucją.


Dlatego wspieramy i popieramy działania tych wszystkich, którzy czynnie walczą o zachowanie naszych podstawowych praw do wolności obywatelskich.

Redaktor Naczelny

Piotr Kolecki

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 tasiemiec polityczny str.1 Administrator 1472
2 Krótko-szybko str.2 Administrator 1482
3 Kurenda - informator samorządowy str.4 Administrator 1478
4 Życzenia Świąteczno-Noworoczne od Rady Miasta i Urzędu Miejskiego str. 7 Administrator 1432
5 Spacery po Rabce str. 8 Administrator 1473
6 Jubileusz Muzeum Orkana str.10 Administrator 1439
7 Z historii Rabki.Ostatni rabczański żołnierz wyklęty str.12 Administrator 1429
8 Gala „Osobowość Rabki-Zdroju” str.14 Administrator 1451
9 Pamiętnik kulturalny str.15 Administrator 1465
10 Nasze życzenia str.19 Administrator 1513
11 Książki dla najmłodszych str.20 Administrator 1446
12 Co nowego u SKO-wiczów z SP 2 str.21 Administrator 1477
13 Informator: kino, teatry, muzea str.22 Administrator 1400